Vievio pradinė

Laikas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu

Vaiko sveikatos pažymėjimas

PRIMENAME, kad

kaip ir kiekvienais metais ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų tėvai turi pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu ugdymo įstaigoms. Todėl tėvelius raginame suskubti ir nedelsiant pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos patikrinimu, jei to dar nepadarėte. Ligonių kasos primena, kad vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo užpildymo datos.

Profilaktiškai tikrintis sveikatą privalo visi lopšelius, darželius ir mokyklas lankantys vaikai iki 18 metų, o taip pat ir pilnamečiai mokiniai, ugdomi pagal bendrojo ugdymo programas. Profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas yra apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, todėl mokėti nereikia.

Atlikus sveikatos patikrinimą elektroninėje sveikatos sistemoje yra atnaujinamas mokinio sveikatos pažymėjimas, kuriame pateikiami sveikatos patikrinimo duomenys, gydytojo išvados ir rekomendacijos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje, nurodoma fizinio lavinimo grupė. Taip pat nurodomos ir pirmosios pagalbos priemonės, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje, pavyzdžiui, dėl alergijos, lėtinių ligų. Visos šios rekomendacijos svarbios ugdymo įstaigoms siekiant užtikrinti saugų ugdymo procesą ir vaiko poreikius.📍Šeimos gydytojas profilaktinio patikrinimo metu:☑️Išmatuoja vaiko ūgį, svorį, įvertina jo augimą;☑️Patikrina vaiko regėjimą ir klausą;☑️Pamatuoja kraujo spaudimą;☑️Įvertina kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę;☑️Įvertina socialinę, emocinę raidą;☑️Jeigu yra poreikis, vaikas siunčiamas pas atitinkamos srities gydytoją specialistą, skiriami papildomi tyrimai.📍Gydytojas odontologas profilaktinio patikrinimo metu:☑️Apžiūri vaiko dantukus, žandikaulius, sąkandį;☑️Jeigu reikia, rekomenduoja gydymą arba sudaro gydymo planą;☑️Įprastai vaikams nuo 6 iki 14 m. pasiūloma pasinaudoti nemokama dantų padengimo silantais paslauga apsaugančia dantis nuo ėduonies

Facebook
Twitter
Pinterest

Administratorius